top of page
  • mm

Game Music Fest w kwietniu w Katowicach

To interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców. A to dopiero początek!

GAME MUSIC FEST powróci w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku, pełen nowych emocji i wielkich wrażeń. Będzie jeszcze bardziej intensywny, zachwycający i zapierający dech w piersiach. Partnerem GAME MUSIC FEST jest Europejskie Miasto Nauki. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski – Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.


19 kwietnia Cosmic Game Music Show w Planetarium Śląskim!

O godzinie 19.00 spotkamy się w Planetarium Śląskim podczas spektakularnego koncertu muzyki elektronicznej, połączonego z niezwykłymi wizualizacjami kosmicznymi. W Planetarium – Śląskim Parku Nauki wystąpi Tomasz Pauszek. Tomasz Pauszek to kompozytor, dyrygent, producent, wykonawca muzyki elektronicznej i instrumentalnej. Tworzy muzykę do programów telewizyjnych, bibliotek muzycznych oraz do gier. Jest autorem autorskich płyt, oscylujących brzmieniowo wokół szeroko pojętej elektroniki, chilloutu i muzyki filmowej. Przez cały okres kariery aktywnie koncertuje, traktując każdy występ jako osobny, niezależny, osobiście wymyślony i wyreżyserowany projekt, naszpikowany laserami, światłami oraz najnowszymi multimediami! 

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. 

 


20 kwietnia GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku!

Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku! Multimedia, muzyka, światła, taniec – to wszystko i wiele więcej pozwoli nam przenieść się w wirtualny świat dzięki drugiej edycji spektakularnego GAME MUSIC CONCERT. Zobacz, jakie emocje może wywołać muzyka z najbardziej znanych gier komputerowych. Zanurz się w świat dźwięków w wyjątkowej odsłonie, z autorskimi wizualizacjami, stworzonymi specjalnie na ta okazję! 

W programie tym razem znajdzie się muzyka z takich gier jak: Assassin’s CreedGod of WarMortal KombatCall of dutySkyrimMass Effect, Fortnite, League of Legends, HaloMinecraft, Everybody’s Gone to the Rapture, Horizon, Elden Ring, Final Fantasy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.


21 kwietnia – Game Music Fest – IN PROGRESS

21 kwietnia odbędzie się trzeci dzień Game Music Fest. Hasłem przewodnim jest IN PROGRESS – proces twórczy tworzenia muzyki do gier  pokazany z różnych perspektyw. Będzie to okazja aby poznać najnowsze rozwiązania, posłuchać ekspertów, kompozytorów, sounddesignerów. W programie panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, sound designerów, zawodowych graczy i naukowców, a także wernisaż prac dyplomowych. Na zakończenie wyjątkowy koncert muzyka filmowa w grach w wykonaniu Filharmonii Śląskiej – Śląskiej Orkiestry Kameralnej, z niesamowitymi efektami multimedialnymi prezentowanymi na ekranie hologramowym.

O godzinie 15.00 zapraszamy Państwa do biura Keywords Studios (ul. Zabrska 17, budynek A1), gdzie będzie miał miejsce Game Music Discussion Panel, z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design. Zapraszamy na dyskusję na temat roli muzyki w dynamicznym świecie gier wideo. Nasi paneliści poruszą tematy związane z ścieżką dźwiękową i jak ogromny wpływ ma ona na odbiór gry, potrafi budować atmosferę, podkreślać emocje i wzmacniać narrację. Komponowanie muzyki do gier może być atrakcyjną ścieżką kariery, ponieważ zapotrzebowanie na wysokiej jakości ścieżki dźwiękowe stale rośnie. Dowiemy się jakie są trendy w muzyce do gier i jakie jest zaangażowanie orkiestr symfonicznych, eksperymentowanie z różnymi gatunkami muzycznymi oraz integrację muzyki z mechanikami gry, co pozwala graczom na jeszcze głębsze wczucie się w świat gier video. Proces tworzenia muzyki do gier opiera się na współpracy między kompozytorem a zespołem deweloperskim, przy uwzględnieniu opinii społeczności graczy. Czy muzyka jest w stanie zdefiniować całą grę? Te i inne tematy zostaną poruszone przez naszych ekspertów: Adam Skorupa, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, Adam Wesołowski, Dyrektor Filharmonii Śląskiej, Agnieszka Szczęsna, Profesor Politechniki Śląskiej w Katedrze Grafiki, Wizji Komputerowej i Systemów Cyfrowych, Mat Ombler – Head of Music & Gaming Partnerships w Laced, a Keywords Studio, Wielka Brytania, Adrian Mierzwa, L&D Senior Training Specialist, Keywords Studios Katowice, psycholog, skoncentrowany na wpływach gier i muzyki.  

O godzinie 17.00 w budynku Filharmonii Śląskiej odbędzie się wernisaż prac dyplomowych absolwentów kierunku Projektowanie gier oraz przestrzeni wirtualnej na Uniwersytecie Śląskim Wydział w Cieszynie.

Na zakończenie, o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej wystąpi Filharmonia Śląska – Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Dronia, która zaprezentuje muzykę filmową wykorzystywaną w grach! Tłem dla wydarzenia będzie niesamowita oprawa hologramowa, która połączona z muzyką, zapewni niezapomniane wrażenia dla widza.


źródło: Filharmonia Śląska

Comments


bottom of page