top of page
  • Zdjęcie autoramak

Iga Świątek blisko rekordu Radwańskiej

Iga Świątek świetnie rozpoczęła tegoroczny Wimbledon, pokonując w pierwszej rundzie Sofię Kenin. Polka zwyciężyła 6:3, 6:4, pokazując swoją siłę i kontrolę nad grą, zwłaszcza w kluczowych momentach. To zwycięstwo jest szczególnie znaczące, ponieważ zbliżyło Świątek do rekordu Agnieszki Radwańskiej.

Podczas gdy wtorkowe mecze na Wimbledonie zostały zakłócone przez opady deszczu, pojedynek Świątek z Kenin odbył się bez przeszkód na korcie nr 1. Polka, która nie startowała w żadnych zawodach na kortach trawiastych przed turniejem w Londynie, rozwiała wszelkie wątpliwości co do swojej formy.

Kluczowe momenty meczu

Świątek szybko objęła prowadzenie 2:0, ale Kenin była bliska wyrównania. Polka nie dopuściła do remisu i powiększyła prowadzenie na 3:1, ostatecznie wygrywając pierwszego seta 6:3. W drugiej partii Kenin nawiązała równorzędną walkę, ale Świątek przełamała ją w siódmym gemie i zwiększyła prowadzenie na 5:3, by zakończyć set 6:4.

Jak wyliczyli statystycy Opty, Iga Świątek stała się drugą zawodniczką w "Erze Open" (od 1968 roku), która zdołała wygrać wszystkie mecze otwarcia we wszystkich pierwszych 18 turniejach Wielkiego Szlema na przestrzeni jednej dekady. Pierwszą zawodniczką, która osiągnęła ten wyczyn, była Agnieszka Radwańska w latach 2010-2015. Świątek brakuje jeszcze trzech turniejów wielkoszlemowych, aby wyrównać rekord Radwańskiej, która wygrała 21 meczów otwarcia w pierwszych 21 turniejach Wielkiego Szlema poprzedniej dekady.

Kolejna rywalka

W drugiej rundzie tegorocznego Wimbledonu Świątek zmierzy się z Petrą Martić. Mecz odbędzie się 4 lipca. Polscy kibice z pewnością liczą na kolejne świetne występy naszej liderki światowego rankingu.

Iga Świątek kontynuuje swoją imponującą formę, zbliżając się do rekordu Agnieszki Radwańskiej. Jej pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie Wimbledonu daje nadzieję na dalsze sukcesy w turnieju i w przyszłych turniejach wielkoszlemowych.

Źródło: Interia.pl