top of page
  • Zdjęcie autoraMAD

Innowacyjne projekty polskich naukowców



W niedzielę rusza II Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”


W najbliższą niedzielę rozpocznie się dwudniowe wydarzenie – II Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”, które odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu. Kongres, organizowany przez Radę Główną Instytutów Badawczych, ma na celu promocję innowacyjnych osiągnięć polskich naukowców, które znacząco wpływają na rozwój społeczeństwa i podnoszą jakość życia.


Cel Kongresu


Głównym celem kongresu jest promowanie osiągnięć naukowych polskich uczonych. Profesor Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, podkreśla, że takie inicjatywy powinny być integralną częścią pracy zawodowej każdego naukowca oraz zespołu badawczego. „Bez zrozumienia naszych możliwości badawczych i wdrożeniowych oraz ich wpływu na codzienną jakość życia, nie możemy liczyć na zrozumienie potrzeby finansowego wsparcia przez decydentów i społeczeństwo” – zaznacza prof. Skarżyński.


Wybitni Uczestnicy


W tegorocznej edycji kongresu udział wezmą wybitni eksperci i naukowcy, których prace są doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wśród nich znajdą się m.in.:


- **Dr Maciej Kawecki** – prezes Instytutu Lema i twórca popularnego kanału technologicznego This is IT.

- **Prof. Andrzej Dragan** – z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

- **Prof. Dawid Kielak** – z Instytutu Matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

- **Dr Tomasz Rożek** – polski dziennikarz naukowy i fizyk, założyciel Fundacji „Nauka. To Lubię”.


Program Kongresu


Kongres obejmuje liczne debaty, wystawy ilustrujące współczesne osiągnięcia nauki oraz wywiady z ekspertami. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć prezentacje najważniejszych wdrożeń naukowych przygotowane przez takie instytucje jak Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG oraz Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.


Współorganizatorzy i Patronat


Kongres organizuje Rada Główna Instytutów Badawczych we współpracy z Politechniką Warszawską, Radą Dyrektorów Jednostek Naukowych PAN, Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, Komitetem Nauk Klinicznych PAN, Instytutem Narządów Zmysłów oraz gronem naukowców z ośrodków uniwersyteckich. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Nauki.


Więcej Informacji


Szczegółowe informacje na temat kongresu są dostępne na stronie [www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl] (http://www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl). Kongres „Nauka dla Społeczeństwa” stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania i docenienia polskich innowacji naukowych oraz ich roli w poprawie jakości życia społeczeństwa.

Comments


bottom of page