top of page
  • mm

Jakub Majchrzak najlepszym środkowym siatkarskich Mistrzostw Europy U22

Reprezentacja Polski U22 mężczyzn pod wodzą trenera Dariusza Luksa i Konrada Copa w niedzielę w Apeldoorn wywalczyła brązowy medal. Na zakończenie holenderskiego turnieju w gronie wyróżnionych zawodników znalazł się Jakub Majchrzak, środkowy Biało-Czerwonych.

Biało-Czerwoni bardzo dobrze spisywali się w fazie grupowej. Wygrali trzy spotkania i nie stracili żadnego seta. Z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. W sobotę przyszło im się zmierzyć z Włochami. Po zaciętej i równej walce Polacy ostatecznie ulegli Italii 1:3.

W niedzielę przyszło im zagrać w tzw. małym finale. Po przeciwnej stronie siatki stanęli Holendrzy. Podopieczni Dariusza Luksa mieli jeden cel na to niedzielne spotkanie - zwycięstwo. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Majchrzak zwrócił uwagę, że mecz o trzecie miejsce na pewno będzie miał inny przebieg, niż to w fazie grupowej przeciwko gospodarzom europejskiego czempionatu.

- Nieważne, że raz z Holandią już wygraliśmy. Ten niedzielny mecz będzie zupełnie inny - mówił środkowy reprezentacji Polski.

I rzeczywiście nie pomylił się w tej ocenie. Dwie pierwsze partie spotkania padły łupem Holendrów, którzy utrzymywali bardzo dobry poziom skuteczności w ataku oraz mocno zagrywali. Biało-Czerwoni z kolei popełniali proste błędy. Dopiero od trzeciego seta, kiedy Polacy nie mieli już tak naprawdę nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę. Kolejne partie wygrali odpowiednio do 15, 21 i 9, sięgając tym samym po upragniony medal.