top of page
  • Zdjęcie autoramak

Nasi rywale z grupy pokazali moc na Euro 2024

Holandia, grupowy rywal Polaków, awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Euro 2024. W meczu 1/8 finału rozegranym w Monachium "Pomarańczowi" pokonali Rumunię 3:0. Bohaterami spotkania byli Cody Gakpo, który zaliczył gola i asystę, oraz rezerwowy Donyell Malen, zdobywca dwóch bramek.

Mecz pomiędzy Rumunią a Holandią był jednostronnym widowiskiem. "Oranje" dominowali przez całe spotkanie, oddając aż 23 strzały, podczas gdy ich rywale tylko 5. Kluczowym momentem meczu była 20. minuta, kiedy Cody Gakpo mocnym strzałem pokonał rumuńskiego bramkarza. Od tego momentu przewaga Holendrów tylko rosła.

Skuteczna druga połowa Holendrów

W drugiej połowie Holandia zwiększyła swoją przewagę, wykorzystując dwie okazje do podwyższenia wyniku. Skutecznością błysnął Donyell Malen, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Napastnik Borussii Dortmund dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, strzelając gole w 83. minucie i w doliczonym czasie gry.

Holandia zmierzy się z Turcją w ćwierćfinale

W ćwierćfinale Euro 2024 Holandia zmierzy się z Turcją, która w swoim meczu 1/8 finału pokonała Austrię 2:1. Mecz zapowiada się emocjonująco, ponieważ obie drużyny prezentują wysoki poziom gry.

Wynik meczu: Rumunia - Holandia 0:3