top of page
  • Zdjęcie autoramak

Ostatnie dni zmagań olimpijskich: Polacy w walce o medale

Piątek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu przyniósł Polakom mieszane wyniki, z kilkoma awansami do finałów, ale bez medali. Oczekiwania na sukcesy są skierowane na wieczorne starty, w tym finał biegu na 400 metrów kobiet, w którym wystartuje Natalia Kaczmarek.

Piątek, 9 sierpnia 2024 roku, to trzeci od końca dzień igrzysk olimpijskich w Paryżu, a zarazem kolejna okazja dla Polaków na zdobycie medali. Choć nasi sportowcy walczyli dzielnie, to nie wszystkie starty zakończyły się sukcesem. Przed nami jeszcze wiele emocji, które możemy śledzić na antenie Telewizji Polskiej.

Kajakarstwo: mieszane wyniki polskich zawodników

Polskie kajakarki i kajakarze rozpoczęli dzień od półfinałów, które przyniosły różne rezultaty. Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska w konkurencji C2 na 500 metrów kobiet zajęły czwarte miejsce w półfinale, co dało im awans do finału. W decydującym starciu zajęły piątą pozycję, co jest godnym uznania wynikiem w rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

W tej samej konkurencji, ale w kategorii K2 na 500 metrów kobiet, Martyna Klatt i Helena Wiśniewska oraz Karolina Naja i Anna Puławska nie zdołały awansować do finału A, zajmując odpowiednio szóste i siódme miejsce w półfinałach. Ostatecznie w finale B obie pary uplasowały się tuż za podium, zajmując trzecie i czwarte miejsce.

Również w konkurencji K2 na 500 metrów mężczyzn, Jakub Stepun i Przemysław Korsak nie awansowali do finału A, zajmując ósme miejsce w półfinale. W finale B uplasowali się na piątej pozycji. Z kolei Wiktor Głazunow w konkurencji C1 na 1000 metrów mężczyzn, po udanym półfinale, zajął szóste miejsce w finale.

Pływanie, skoki do wody i lekkoatletyka: mieszane emocje

W piątkowy poranek na olimpijskich arenach w Paryżu Polacy startowali również w innych dyscyplinach. Piotr Woźniak, rywalizujący na 10-kilometrowym dystansie w pływaniu długodystansowym, zajął 22. miejsce, co było dalekie od oczekiwań. W skokach do wody, Robert Łukaszewicz po udanych eliminacjach na wieży 10 metrów awansował do półfinału, co jest dużym sukcesem.

W lekkoatletyce, Adrianna Sułek-Schubert walczyła w konkurencjach siedmioboju. W skoku w dal zajęła ósme miejsce, a w rzucie oszczepem była dopiero 21., co obniżyło jej pozycję w klasyfikacji generalnej. Pia Skrzyszowska, biorąca udział w półfinale biegu na 100 metrów przez płotki, nie awansowała do finału, mimo uzyskania niezłego czasu. Z kolei polskie sztafety 4x400 metrów zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zakończyły swoje biegi eliminacyjne bez awansu do finałów.

Zapasy i kolarstwo torowe: zmienne szczęście Polaków

W zapasach Robert Baran pokazał się z dobrej strony, wygrywając swoją walkę w 1/8 finału w kategorii -125 kg stylu wolnego mężczyzn, ale niestety przegrał w ćwierćfinale, co stawia jego dalszy udział w igrzyskach pod znakiem zapytania. W kolarstwie torowym, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak nie zdołały awansować do dalszych rund w sprincie kobiet.

Oczekiwania na finały wieczorne

Piątkowy wieczór przyniesie kolejne emocje z udziałem Polaków. Szczególnie wiele nadziei wiążemy z finałem biegu na 400 metrów kobiet, w którym zobaczymy Natalię Kaczmarek. Również Adrianna Sułek-Schubert zakończy swoje zmagania w siedmioboju finałem biegu na 800 metrów.

Chociaż piątek przyniósł Polakom mieszane rezultaty, to igrzyska jeszcze się nie skończyły, a przed nami kolejne szanse na medale, które mogą zwiększyć dorobek naszych sportowców w Paryżu.

Źródło: TVP Sport