top of page
  • Zdjęcie autoramak

Polacy zdobyli brąz w Lidze Narodów 2024

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn triumfowała nad Słowenią, wygrywając 3:0 i zdobywając brązowy medal Ligi Narodów 2024. Spotkanie rozegrane w łódzkiej hali obfitowało w emocje, a polscy siatkarze zaprezentowali wysoką formę, niesieni dopingiem kibiców.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Oba zespoły pokazywały swoje ofensywne atuty, a polski zespół wyróżniał się blokiem. Wilfredo Leon i Tomasz Fornal dominowali w ataku, co pozwoliło Polakom zwyciężyć pierwszą partię 26:24.

Drugi set: dominacja Polaków

Druga partia była całkowicie zdominowana przez Polaków. Bartosz Kurek i Mateusz Bieniek brylowali na boisku, a Marcin Janusz precyzyjnie rozgrywał akcje. Słoweńcy mieli problemy z ofensywą, co Polacy konsekwentnie wykorzystywali. Set zakończył się wynikiem 23:16 po skutecznym ataku Leona.

Trzeci set: pewne zakończenie

W ostatnim secie Słowenia próbowała nawiązać walkę, ale Polacy byli bezwzględni. Tomasz Fornal dominował w bloku, a Wilfredo Leon i Bartosz Kurek kontynuowali skuteczne ataki. Polacy stopniowo powiększali swoją przewagę, a nietrafiony atak ze skrzydła Słowenii przypieczętował zwycięstwo i brązowy medal Ligi Narodów 2024.

Polska drużyna, pod wodzą Nikoli Grbicia, po raz piąty stanęła na podium w sześciu edycjach Ligi Narodów, pokazując swoją siłę i determinację.

Źródło: Goniec Sport